Mora Trafiksäkerhetsråd

Här kan du hitta information om Moras trafiksäkerhetsråd.     

Vad är Mora Trafiksäkerhetsråd?

 

Trafiksäkerhetsrådets protokoll 

Protokoll Mora TSR 20161130

Protokoll Mora TSR 20160907

Protokoll Mora TSR 20160615

Protokoll Mora TSR 20160413

Protokoll årsmöte 2016.03.09

Protokoll Mora TSR 20160210

Protokoll Mora TSR 20151209

Protokoll Mora TSR 20150923

Protokoll Mora TSR 20150610

Protokoll Mora TSR 20150422

Protokoll Mora TSR 20150325

Protokoll Mora TSR 20150218

Protokoll Mora TSR 20141217

Protokoll Mora TSR 20140910.pdf

Protokoll Mora TSR 20140611.pdf

Protokoll Mora TSR 20140423.pdf

Årsmötesprotokoll 2014 03 19.pdf

Protokoll Mora TSR 20140212.pdf

 

Styrelse Suppleanter
Ordförande Åke Knutz Mora kommun Bo Ferm Kråkberg
Vice ordförande Åke Stärner PRO-SKPF Stefan Matsson KAIS Mora
Sekreterare Vakant, tills vidare Stig Björk
Ledamot Bo Unosson SPRF Lars Bysell Vinäs by
Ledamot Christina Bröms Sollerö sockenförening Per Ericson Mora Församling
Ledamot Lennart Strand Selja-Långlet Urban Höglund Ambulansen
Ledamot Viola Björkman Dalarnas bilkår Carl Olof Andersson SPF
Ledamot Stig Björk Red Wings MC-klubb Niklas Gezelius Skolförvaltningen
Valberedning Rune Lindroth Cykelfrämjandet
Valberedning Kjell Axelsson Sollerö IF Cykel
Tillfällig kontaktperson Stig Björk 070-3127573

 

Adresslista byrepresentanter m fl 2014 

 

 

 

Dela med andra
  • Dela på Google

Kommentera sidan

Om det är något du vill meddela oss, hittat något fel eller saknas information kan du använda dig av det här formuläret. Om du vill ha återkoppling på din kommentar vänligen fyll i din mailadress.

Vi tar tacksamt emot all feedback.

// Vänliga hälsningar kommunikationsenheten Mora kommun

Sidan uppdaterad den 12 december 2016.

Sök på webbplatsen

Visste du att....

... flottningen i Österdalälven upphörde 1970?

Mora Kommun, 792 80 Mora, Besöksadress: Fredsgatan 16, Tel: 0250-260 00 kl 07.45-16.30, Fax: 0250-186 42, E-post:
Org. nr: 212000-2213